EnglishGermanPolish

Twoja lokalizacja:

Wybierz miasto

Wrocław

Lublin

Rzeszów

Gorzów

+48 516 517 517
EnglishGermanPolish

Kup voucher Twoja lokalizacja:

Wybierz miasto

Wrocław

Lublin

Rzeszów

Gorzów

+48 516 517 517

Będziesz z nich dumna! Nogi bez niechcianych pajączków

31.03.2020

Zbliża się lato, ważna impreza firmowa, pierwsza i kolejna randka? Chciałabyś na swoim lub przyjaciółki weselu wyglądać lepiej, niż kiedykolwiek, a na plaży bez żadnego skrępowania pokazać gładkie i bez żadnych defektów nogi? Niestety, masz skłonność do pękających naczynek, które na nogach tworzą bardzo nieestetyczną sieć i trudno jest ją ukryć. Jedynym sposobem jest noszenie długich spodni i kryjących rajstop, ale przecież Ty lubisz szorty i spódniczki przed kolano, a latem raczej wolałabyś pokazywać zgrabne nogi, niż je ukrywać. Okazuje się, że jest to możliwe…

Dlaczego na Twoich nogach? Przyczyny pajączków

Zapewne zastanawiasz się, dlaczego to właśnie na Twoich nogach pojawiają się pajączki i co może być tego przyczyną. Pękającymi naczynkami nazywamy naczynia włosowate, znajdujące się pod skórą, które ulegają rozszerzaniu. W konsekwencji, prześwitują one przez stosunkowo cienką skórę i dlatego defekt jest widoczny na powierzchni nóg. Szczególnie narażone są na to osoby o jasnej karnacji. Ponadto, duże nagromadzenie się widocznych naczynek powoduje, że powstaje sieć, wokół której pojawiają się zaczerwienienia. Pajączki mogą być następstwem genów, jakie odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Dziedziczymy budowę ciała, dlatego również mogą zostać nam przekazane płytko znajdujące się pod skórą naczynia włosowate.

Wpływ na pękające naczynka mają też zaburzenia hormonalne. Problem dotyczy przede wszystkim kobiet, ponieważ to estrogeny sprawiają, że mięśnie kontrolujące szerokość naczyń krwionośnych się rozluźniają. Ponadto, ryzyko wystąpienia pajączków zwiększa się przy niektórych chorobach, jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca.

Niektóre organizmy są też bardziej narażone na zmiany temperatur oraz ich skrajne wartości. Dlatego też naczynia mogą rozszerzać się zimą podczas mrozów oraz latem w trakcie uciążliwych upałów. Problem potęguje nadmierna ekspozycja na słońce, dlatego bardziej na ten defekt narażone są osoby, które lubią się opalać. Pajączki pojawiają się ponadto u niektórych świeżo upieczonych mam. W trakcie ciąży dochodzi do zwiększenia się ilości krwi w organizmie. Żyły muszą zatem reagować, a więc powiększają się. Nie można również bagatelizować diety, która odgrywa kluczową rolę dla naszego zdrowia. Naczynia mogą się rozszerzać na skutek nadmiernie spożywanego alkoholu czy też często spożywanych ostrych i bardzo gorących potraw.

Zamykanie naczyń krwionośnych laserem Cutera

Jednym ze sposobów na pozbycie się pajączków jest laseroterapia, czyli poddanie skórę działaniu lasera, w tym przypadku Cutera. Dlaczego właśnie to urządzenie? Zostało zaprojektowane i stworzone przez światowej sławy producenta, będącego liderem wśród firm specjalizujących się w produkcji urządzeń medycznych. Laser charakteryzuje się stosunkowo długim impulsem, ponieważ aż 1064 nanometrów. Ma to wpływ na zdolność przekazania dużej dawki energii naczyniom krwionośnym w bardzo krótkim czasie. Przekłada się to na komfort, ale i skuteczność działania. Laser emituje falę świetlną, która przechodzi przez pozbawioną naczynek skórę. Emitowana energia zostaje pochłonięta przez hemoglobinę. Zamienia się ją w energię cieplną, podgrzewającą naczynka. Tym samym dochodzi do ich skoagulowania. W tym przypadku niezwykle ważna jest duża moc urządzenia, której zawdzięczamy szybkość działania i doskonałe efekty nawet przy zaawansowanym stadium. Ważne jest też to, że podczas zabiegu nie zostają uszkodzone zdrowe obszary skóry.

Panie doceniają ponadto bezinwazyjność zabiegu. Dzięki wbudowanemu systemowi chłodzenia, ograniczający dyskomfort, jaki może towarzyszyć niektórym kobietom. Należy jednak mieć świadomość, że bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienienia i obrzęk, które ustają po upływie niedługiego czasu.

Zadbaj o nią! Pielęgnacja skóry ze skłonności do pajączków

Skóra skłonna do pajączków wymaga szczególnej pielęgnacji, aby zapobiegać ich ponownemu pojawieniu. Uzupełnij swoją dietę o dodatkową dawkę witaminy C. Jedz więcej papryki i cytrusów, ale również możesz zażywać suplementy. Witamina C bierze udział w produkcji kolagenu. Skórze przyda się też peeling, dla skóry wrażliwej polecany jest szczególnie enzymatyczny. Raczej zrezygnuj z intensywnych peelingów ziarnistych i bogatych w retinol. Dlaczego warto peelingować skórę na nogach? Przede wszystkim jest to przygotowanie skóry do aplikacji kolejnych kosmetyków ze składnikami aktywnymi. W tym przypadku niech będzie to balsam lub żel, który w składzie ma witaminę K oraz arnik górski. Te składniki dobrze wpływają na kondycję naczyń włosowatych, możesz je też dostarczać do organizmu w formie tabletek. Pamiętaj o ochronie skóry nóg latem. Koniecznie stosuj krem z filtrem. Ogranicz saunę, która sprzyja rozszerzaniu się naczyń.

Zasługujesz, aby pokazywać je z dumą i satysfakcją. Twoje nogi mogą być Twoim atutem, nie musisz ich skrywać pod długimi spodniami czy sukienkami. Nieestetyczne pajączki nie są defektem trwałym i koniecznym do zaakceptowania. Za pomocą lasera zostaną usunięte, a za sprawą odpowiedniej pielęgnacji skóry efekt pozostanie z Tobą na dłużej.

Powrót do wszystkich wpisów

Dlaczego Revitallaser®

Najlepsze urządzenia

Najlepsze urządzenia

Tylko najwyższej jakości markowy sprzęt, jest gwarancją skuteczności zabiegu oraz Twojej satysfakcji.

Profesjonalizm

Profesjonalizm

Nasz zespół tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się laseroterapią od 10 lat.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Nasza wiedza, doświadczenie, procedury i markowy sprzęt są gwarantem Twojego bezpieczeństwa.

Gwarancja skutecznosci

Gwarancja skutecznosci

Na efekty jakie określimy podczas konsultacji dajemy gwarancje skuteczności lub zwrot gotówki.

Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń!

Najwyższy poziom Twojej satysfakcji jest dla nas priorytetem. Podstawowe zabiegi kosmetyczne i laserowe wykonujemy również z dojazdem do klienta.

+48 516 517 517

Lublin ul.Jana Pawła II 13/10

Zapytaj się i umów na wizytę
Zapytaj się i umów na wizytę
Rejestracja/konsultacja online
+48 516 517 517
Przekaż nam swoje opinie i sugestie
Przekaż nam swoje opinie i sugestie
Kinga Dolata
+48 570 507 150
Rezerwacja Będziesz z nich dumna! Nogi bez niechcianych pajączków - Revitall Laser