Przebarwienia, nadmierne owłosienie, zmarszczki, rozstępy, cellulit… z tymi problemami doskonale radzi sobie laser, dlatego zajmuje czołową pozycję na liście najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jednocześnie laseroterapia wzbudza wiele wątpliwości, pojawiają się obawy, czy jest to zabieg bezpieczny i jak duże jest ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. A może nie każdy może poddać się laserowemu zabiegowi? Wciąż zbyt mało wiemy na temat tej metody redukcji defektów skórnych. To właśnie dlatego tak trudno niektórym uwierzyć w ich skuteczność. Obalamy więc mity i potwierdzamy fakty!
Zabieg laserem nie jest najbezpieczniejszy
Zabiegi wykonuje się laserami, które muszą przejść pozytywnie rygorystyczne testy. Do użytku dopuszczone są tylko takie, które zdadzą ten egzamin. Posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające nie tylko ich skuteczność, lecz też bezpieczeństwo. Ponadto zabieg wykonują doświadczeni profesjonaliści, wykształceni pod kątem medycyny estetycznej. Połączenie innowacyjnego urządzenia z doświadczeniem i profesjonalizmem osoby wykonującej zabieg to gwarancja pożądanego efektu oraz całkowicie bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu.
Nie każdy może skorzystać z zabiegów laserem
Z tym musimy się zgodzić. Jest to zabieg ogólnie bezpieczny, ale istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Ingerencja w strukturę skóry oraz oddziaływanie lasera na organizm człowieka w niektórych przypadkach może być szkodliwe. Zabiegom nie powinny poddawać się kobiety w ciąży czy karmiące mamy, osoby z infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi, z chorobami nowotworowymi i nieustabilizowaną cukrzycą, nadwrażliwe na światło i zmagające się z aktywnymi chorobami skóry, jak łuszczyca czy bielactwo.
Po zabiegu koniecznie specjalna pielęgnacja
Wszelkie zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej wymagają stosowania specjalnej pielęgnacji w domu. Ma to na celu podtrzymanie i wydłużenie uzyskanych już efektów. Po zabiegu laserem skóra jest podrażniona, co jest jej naturalną reakcją na wprowadzone zmiany. Przez kilka dni należy smarować ją środkami łagodzącym podrażnienia i natłuszczającymi. Nie należy wystawiać jej na słońce, a w przypadku zabiegu przeprowadzonego w okresie wiosenno-jesiennym aplikować na skórę krem z wysokim filtrem. Nie zaleca się stosowania mydeł, dezodorantów oraz kosmetyków na bazie alkoholu. Unikaj też gorących kąpieli.
Najlepszy czas na zabieg laserem to jesień i zima
Oczywiście zabiegi laserem wykonujemy przez cały rok. Szczególnie jednak polecamy je w okresie jesienno-zimowym. Wynika to z jej podrażnienia pod zabiegu, co wzmaga oddziaływanie na nią promieniowania słonecznego. Słońce latem jest intensywniejsze, jak też większy obszar ciała jest wystawiony na jego działanie. Laser niespecjalnie lubi się ze słońcem, więc powinniśmy unikać takiego kontaktu. Nie musisz jednak całkowicie rezygnować z zabiegu latem i wiosną. Wtedy jednak skoncentruj się na tych partiach ciała, które rzadziej wystawiasz na słońce i możesz pozwolić sobie na okrycie skóry w tych miejscach.
Teraz już więcej wiesz o laserowych zabiegach. Masz większą świadomość ich oddziaływania na skórę. Wiesz też, że nie wszystko, co tak często się powtarza, musi być zgodne z prawdą.