EnglishGermanPolish

Twoja lokalizacja:

Wybierz miasto

Wrocław

Lublin

Rzeszów

Gorzów

+48 516 517 517
EnglishGermanPolish

Kup voucher Twoja lokalizacja:

Wybierz miasto

Wrocław

Lublin

Rzeszów

Gorzów

+48 516 517 517

Kobiece sprawy. Depilacja laserowa podczas miesiączki

15.03.2020

Co miesiąc, zawsze o tej samej porze, na kilka dni przychodzi i ogarnia całe kobiece ciało… miesiączka to czas menstruacji, który dotyczy wszystkich kobiet w wieku rozrodczym. Dla niektórych jest to szczególnie trudny moment, ponieważ towarzyszą temu niepożądane objawy, jak ból brzucha czy wahania nastrojów. U innych niewiele zmienia, jednak pojawiają się pewne ograniczenia w codzienności. Przed Tobą pierwszy lub już kolejny zabieg depilacji laserowej, jednak w tym czasie spodziewasz się miesiączki? Zastanawiasz się, czy jest to przeszkoda i czy powinnaś przełożyć wizytę? Bez pośpiechu, może wcale nie musisz tego robić.

Menstruacja przeciwwskazaniem do depilacji laserowej?

Miesiączka nie stanowi żadnego przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej, oczywiście ze zdrowotnego punktu widzenia. Oznacza to, że nie jest zagrożeniem dla zdrowia i nie wpływa negatywnie na mechanizmy zachodzące w ludzkim organizmie. Każda kobieta jednak w inny sposób przechodzi menstruację, podobnie jak też inaczej reaguje na usuwanie zbędnego owłosienia z wykorzystaniem lasera. To sprawia, że każdy przypadek traktujemy indywidualnie, nie sugerując się postępowaniem i zaleceniami znajomej, koleżanki, siostry czy innych klientek salonu.

Miesiączka powoduje, że wykazujemy się większą wrażliwością na ból, jest on odczuwalny intensywniej. Ponadto, menstruacja związana jest niekiedy z bólem brzucha, ale i innych części ciała, co jest uzależnione od organizmu. Depilacja laserowa nie należy do zabiegów szczególnie bolesnych, możliwe jest wykonanie miejscowego znieczulenia. Niektóre panie jednak odczuwają pieczenie, które podczas miesiączki może być intensywniejsze. Dlatego też jeżeli należysz do kobiet, które nie najlepiej przechodzą miesiączkę, zaleca się wykonanie zabiegu w innym terminie.

Inną kwestią, nad którą warto się zastanowić, jest kondycja naszej skóry podczas miesiączki. W wielu przypadkach jest ona sucha, łatwiej ulega podrażnieniom oraz jest mocno ściągnięta. To następstwo zmniejszonego poziomu estrogenu w organizmie. Depilacja laserowa wykonywana na takiej skórze może okazać się nieprzyjemna, a także zwiększa się ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji. To jednak również powinien ocenić specjalista, wykonujący zabieg, który zbada i przeanalizuje jakość Twojej skóry.

Zatem największą przeszkodą przy depilacji laserowej podczas menstruacji jest Twój dyskomfort, który możesz odczuwać podczas zabiegu. Jeżeli dobrze i bezobjawowo przechodzisz miesiączkę, Twoja skóra nie jest wysuszona i podrażniona, a właściwie nawilżona i Twój próg bólu przez cały cykl jest taki sam, nie musisz obawiać się zabiegu.

Depilacja bikini w trakcie miesiączki

Większe wątpliwości pojawiają się jednak przy depilacji bikini podczas miesiączki. Jest to miejsce szczególnie wrażliwe i to właśnie tutaj odczuwalny jest najczęściej dyskomfort, który może spotęgować menstruacja. Ponadto, skóra w obszarach bikini jest bardziej wrażliwa, każdy bodziec odczuwalny jest mocniej i intensywniej. To, czy powinnaś w trakcie miesiączki zdecydować się na depilację laserową bikini, zależy przede wszystkim od Ciebie. Weź pod uwagę zmiany, jakie zachodzą w Twoim organizmie podczas menstruacji, czy jest to dla Ciebie trudniejszy i mniej przyjemny czas, czy może nie dostrzegasz żadnych zmian. Nie bagatelizuj swojego progu bólu, jeżeli jest niski, zastanów się, czy nie warto zmienić termin wizyty, nie narażając tym samym samej siebie na dodatkowe nieprzyjemne doświadczenia. Nie bez znaczenia jest też higiena i Twój komfort. Krwawienie, szczególnie na początku miesiączki, jest bardziej obfite, co może stanowić pewnego rodzaju przeszkodę związaną z higieną oraz komfortem. Depilacja bikini odbywa się przy odsłoniętych miejscach intymnych, a to nie dla każdej kobiety w czasie menstruacji będzie miłym doświadczeniem.

Zmiana terminu?

Powstaje więc pytanie, czy powinnaś zmienić termin i pojawić się na zabiegu w innym dniu cyklu. Musisz wiedzieć, że depilacja laserowa podczas miesiączki nie stwarza zagrożenia dla Twojego zdrowia, jest pod tym względem tak samo bezpieczna, jak w inne dni. Jednak może się okazać, że zabieg będzie bardziej nieprzyjemny, doświadczysz większego bólu, podrażnienia, ale i dyskomfortu psychicznego, szczególnie przy depilacji bikini. Nie jest tak jednak w każdym przypadku, ponieważ kobiety w różny sposób przechodzą menstruację. Ty najlepiej znasz swoje ciało i wiesz, jak reaguje na comiesięczne zmiany, jakie zachodzą w Twoim organizmie. Jeżeli masz wątpliwości, skonsultuj się ze specjalistą, który będzie wykonywał zabieg. Rozmowa z nim może Ci pomóc w podjęciu ostatecznej, najlepszej decyzji.

Masz okres i jesteś w tym czasie umówiona na zabieg depilacji laserowej? Nie musisz, ale możesz przełożyć wizytę, zmieniając termin na inny dzień cyklu. Nie musisz się martwić o swoje zdrowie, jednak powinnaś zadbać o swój komfort. Bardzo ważne jest to, abyś w tym dniu czuła się po prostu dobrze.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak działa depilacja laserowa? Przeczytaj nasz wpis na blogu o depilacji laserem Lightsheer. Zabiegi depilacji laserowej przy pomocy tego urządzenia wykonujemy w naszych klinikach we Wrocławiu, Lublinie, Rzeszowie i Szczecinie.

Powrót do wszystkich wpisów

Dlaczego Revitallaser®

Najlepsze urządzenia

Najlepsze urządzenia

Tylko najwyższej jakości markowy sprzęt, jest gwarancją skuteczności zabiegu oraz Twojej satysfakcji.

Profesjonalizm

Profesjonalizm

Nasz zespół tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem. Zajmujemy się laseroterapią od 10 lat.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Nasza wiedza, doświadczenie, procedury i markowy sprzęt są gwarantem Twojego bezpieczeństwa.

Gwarancja skutecznosci

Gwarancja skutecznosci

Na efekty jakie określimy podczas konsultacji dajemy gwarancje skuteczności lub zwrot gotówki.

Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń!

Najwyższy poziom Twojej satysfakcji jest dla nas priorytetem. Podstawowe zabiegi kosmetyczne i laserowe wykonujemy również z dojazdem do klienta.

+48 516 517 517

Lublin ul.Jana Pawła II 13/10

Zapytaj się i umów na wizytę
Zapytaj się i umów na wizytę
Rejestracja/konsultacja online
+48 516 517 517
Przekaż nam swoje opinie i sugestie
Przekaż nam swoje opinie i sugestie
Kinga Dolata
+48 570 507 150
Rezerwacja Kobiece sprawy. Depilacja laserowa podczas miesiączki - Revitall Laser